Sokół Aleksandrów z fotelem lidera

Piąte zwycięstwo Sokoła Aleksandrów dało drużynie trenera Dawida Kroczka fotel lidera w III lidze (grupa I). Aleksandrowianie mają na koncie 17 punktów w siedmiu meczach, a ich postawa w pierwszej części sezonu musi budzić szacunek. Już do przerwy, na trudnym terenie w Elblągu, Sokół wygrywał z miejscową Concordią 2:0. Wynik ustalił z rzutu karnego Szymon Sołtysiński.

W 7. minucie goście, za sprawą Artura Gieragi (na zdjęciu), otworzyli wynik. Na dziesięć minut przed końcem na 2:0 podwyższył Tomasz Bogołębski. Po zmianie stron Concordia zaatakowała, a Sokół nastawił się na grę z kontry. W doliczonym czasie w polu karnym faulowany był Mikołaj Maschera, a jedenastkę zamienił na bramkę Szymon Sołtysiński.

Concordia Elbląg – Sokół Aleksandrów 0:3 (0:2)
Bramki: Artur Gieraga 7, Tomasz Bogołębski 35, Szymon Sołtysiński 90

Sokół: Kaniecki – Lis, Gieraga, Woźniczak, Szarpak – Nowacki (65′ Pecyna), Bogołębski, Bartosiński, Dziuba (65′ Maschera) – Sołtysiński, Przezak (89′ Horoszkiewicz).