Siódma wygrana TME UKS SMS Łódź

Szybko otrząsnęły się po przegranej z Czarnymi Sosnowiec piłkarki TME UKS SMS Łódź. Drużyna Marka Chojnackiego wygrała w Gdańsku z AP Lechią Gdańsk 4:0 (1:0). To siódme zwycięstwo w tym sezonie, które umacnia nasz zespół w ścisłej czołówce kobiecej Ekstraligi. Za tydzień łodzianki zmierzą się u siebie z Medykiem Konin, a mecz odbędzie się w sobotę (10 października) o 10:15.

Wynik spotkania otworzyła w 11. minucie strzałem z dystansu Gabriela Grzybowska. Kolejne bramki padły po przerwie. Na 2:0 podwyższyła celną główką Tatiana Markuszewska, a w końcówce na listę strzelczyń wpisały się: Anna Rędzia i Nadia Krezyman. Wynik mógł być jeszcze wyższy, ale w 75. minucie Rędzia nie wykorzystała rzutu karnego, a Krezyman obiła słupek bramki gospodyń.

AP Lechia Gdańsk – TME UKS SMS Łódź 0:4 (0:1)
Bramki: Gabriela Grzybowska 11, Tatiana Markuszewska 65, Anna Rędzia 83, Nadia Krezyman 90

TME UKS SMS: Sowalska – Jedlińska, Zieniewicz, Konat, Kurzawa – Gąsieniec (66′ Zbyrad), Achcińska (83′ Sokołowska), Grzybowska – Markusheuskaya (85′ Enjo) – Filipczak (76′ Krezyman), Rędzia (85′ Mordel).