Medyk pokonany, ósmy triumf TME UKS SMS

Znakomite rozpoczęcie 9. kolejki żeńskiej Ekstraligi dla kibiców TME UKS SMS Łódź. Zespół Marka Chojnackiego po dramatycznym boju pokonał wielokrotne mistrzynie Polski, zespół Medyka Konin 3:2 (2:0). Łodzianki prowadziły już 3:0, ale przyjezdne w końcówce przejęły inicjatywę i strzeliły dwa gole. To ósma wygrana TME UKS SMS w dziewięciu meczach.

Mecz rozpoczął się znakomicie dla łodzianek. W 11. minucie Gabriela Grzybowska wykorzystała podanie Tatiany Markuszewskiej i dała swojej drużynie prowadzenie. Niespełna kwadrans później było już 2:0. Tym razem gola zdobyła Maria Zbyrad, a asystowała jej Daria Kurzawa. Kiedy w 56. minucie Adriana Achcińska podwyższyła z rzutu wolnego na 3:0 wydawało się, że jest po meczu. Medyk walczył jednak do końca. Strzelił dwie bramki, ale na wyrównanie zabrakło już czasu.

TME UKS SMS Łódź – Medyk Konin 3:2 (2:0)
Bramki: Gabriela Grzybowska 11, Maria Zbyrad 23, Adriana Achcińska 56 – Dominika Kopińska 68, Julia Maskiewicz 87

TME UKS SMS: Sowalska – Jedlińska, Sokołowska, Konat, Kurzawa – Zbyrad (87′ Enjo), Achcińska (56′ Gąsieniec), Grzybowska, Rędzia (80′ Silny) – Filipczak, Markusheuskaya (70′ Krezyman).

Kolejna seria spotkań przewidziana jest dopiero na 31 października. TME UKS SMS Łódź zmierzy się wtedy na wyjeździe z ROW Rybnik.