Gatta pnie się górę ligowej tabeli

W zaległym meczu siódmej kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy piłkarze Gatty Active Zduńska Wola pokonali w hali przy ul. Złotej 67 LSSS Lębork 2:0 (1:0) i była to trzecia ligowa wygrana tej drużyny. Dzięki trzem cennym punktom Gatta Active awansowała na dziewiąte miejsce w ligowej tabeli. Zduńskowolanie mają na swoim koncie dziewięć punktów.

Pierwsza połowa rozegranego przy pustych trybunach meczu z Lęborkiem nie była zbyt emocjonująca. Gatta wyszła na prowadzenie po samobójczym trafieniu Witalija Kolesnika.

W drugiej połowie zaatakował Lębork. Aktywny był zwłaszcza były zawodnik Gatty Lucas Bonifacio, który trafił w słupek. Po strzale Dominika Depty piłka trafiła z kolei w poprzeczkę. Tuż przed końcem meczu wynik na 2:0 dla Gatty ustalił jednak Michał Marciniak i był to jego 206 gol dla Gatty Active w ekstraklasie. Żaden gracz w historii tej najbardziej prestiżowej ligi futsalowej nie zdobył tylu bramek dla jednego klubu.

W najbliższą niedzielę (25 października) Gatta Active zmierzy się o 18:00 we własnej hali z Futsalem Team Brzeg. Na 28 października zaplanowano natomiast zaległy mecz w Bielsku-Białej z Rekordem.

Gatta Active Zduńska Wola – LSSS Lęborsk 2:0 (1:0)
Bramki: Witalij Kolesnik-samobójcza 19, Michał Marciniak 40

Gatta: Naparło, Sztaba, Olczak, Czyszek, Elsner, Olejnik, Dregier, Krawczyk, Sobalczyk, Marciniak, Szymczak, Góralczyk