RKS przegrał z beniaminkiem z Błonia

Niespodzianka w Radomsku. Tamtejszy RKS przegrał na swoim boisku z beniaminkiem grupy pierwszej III ligi Błonianką Błonie 1:3 (1:2). Była to trzecia w tym sezonie przegrana zespołu z Radomska i druga na swoim boisku. Piłkarze oraz działacze RKS mieli po spotkaniu duże pretensje do sędziego głównego meczu, który ich zdaniem nie uznał prawidłowo strzelonego gola.

Spotkanie ułożyło się po myśli miejscowych, bo już w 5. minucie wyszli na prowadzenie. Rafał Babul strzałem z około 10 metrów pokonał bramkarza przyjezdnych. Wydawało się, że gospodarze pójdą za ciosem i strzelą kolejne gole. Nic z tych rzeczy. To Błonianka dwukrotnie pokonała bramkarza radomszczan. Około 40 minuty do siatki gości trafił jednak Krystian Kolasa, ale sędzia gola nie uznał. Zdaniem miejscowych gol strzelony był zgodnie z przepisami.

Po zmianie stron gospodarze atakowali, mieli okazje bramkowe na doprowadzenie do remisu, ale w 76. minucie to goście świętowali gola zdobytego z rzutu karnego, który wykorzystał Marcin Gregorowicz. Wynik meczu już się nie zmienił.

W najbliższą sobotę (31 października o 12:00) RKS zmierzy się na wyjeździe z Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

RKS Radomsko – Błonianka Błonie 1:3 (1:2)
Bramki: Rafał Babul 5 – Rafał Włodarczyk 25, Dawid Jarczak 36, Marcin Gregorowicz 75 – karny

RKS: Podleśny – Kraska, Woźniak, Babul, Siewiera – Warczyk (34′ Bednarski, 70′ Balcerzyk), Stefańczyk, Bocian, Kolasa (51′ Niedzielski) – Kwiencer, Saktura