GKS Wikielec górą w Tomaszowie

Lechia Tomaszów przegrała z GKS Wikielec 1:2 (0:1) w niedzielnym spotkaniu 12. kolejki III ligi (grupa I). Tomaszowianie zagrali słaby mecz, a jego najlepszym podsumowaniem była sytuacja z 85. minuty kiedy fatalny błąd popełnił Mateusz Awdziewicz. Skorzystał z niego Sebastian Szypulski i zapewnił cenne trzy punkty drużynie z Wikielca.

W 9. minucie, w niegroźnej sytuacji, sfaulowany w polu karnym został jeden z zawodników gości. Jedenastkę pewnie wykorzystał Michał Jankowski. Chwilę później mogło być 2:0, ale strzał Jankowskiego z rzutu wolnego trafił w słupek bramki bronionej przez Mateusza Awdziewicza. Kilka chwil przed przerwą mogło być 1:1. Przewrotką strzelał Maciej Radaszkiewicz. Piłka przeleciała jednak obok bramki bronionej przez Marcina Wieczerzaka.

Po przerwie Lechia ruszyła do ataków. W 51. minucie mocnym strzałem popisał się Kamil Szymczak. Brakło jednak szczęścia, futbolówka minęła o centymetry słupek bramki. Trener Hubert Błaszczak w 62. minucie dokonał podwójnej zmiany licząc na to, że Michał Drabik i Kamil Lewiński zmienią obraz gry. Dziesięć minut później kolejna podwójna zmiana w Lechii, lecz sytuacji podbramkowych nadal było jak na lekarstwo. Dziesięć minut przed końcem centrostrzał Kewina Przygody trafił w poprzeczkę. Szansę miał także wprowadzony w 71. minucie Mateusz Leszczuk. Strzelił mocno, ale w środek bramki. Zemściło się to w 85. minucie. Błąd Mateusza Awdziewicza wykorzystał Sebastian Szypulski. W doliczonym czasie gry bramkę na otarcie łez strzelił Leszczuk, ale z trzech punktów cieszyli się po meczu goście.

Lechia Tomaszów – GKS Wikielec 1:2 (0:1)
Bramki: Mateusz Leszczuk 90 – Michał Jankowski 10-karny, Sebastian Szypulski 85

Lechia: Awdziewicz – Cyran ż, Cieślik (62′ Drabik), Żyznowski ż (62′ Lewiński), Przygoda – Buczkowski ż, Świątczak (46′ Kaproń), Gawron, Szymczak (71′ Przybycień), Jakubczyk (71′ Leszczuk) – Radaszkiewicz

GKS Wikielec: Wieczerzak – Szymon Jajkowski, Mateusz Jajkowski, Szypulski, Suchocki (71′ Bartkowski) – Jurczak ż, Rosoliński (67′ Wacławski), Korzeniewski ż, Jankowski (89′ Modrzewski), Górski – Cistowski