Niespodziewana klęska Gatty w Lesznie

Aż 2:7 (1:2) przegrała Gatta Active Zduńska Wola w Lesznie z tamtejszym Futsalem. Było to spotkanie 10. kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy. To najwyższa w tym sezonie ligowa porażka zespołu ze Zduńskiej Woli. Tym bardziej zaskakująca, że przecież drużyna z Leszna nie należy do ligowych tuzów. Była to też druga z rzędu przegrana Gatty, bo w minioną środę uległa w Bielsku-Białej Rekordowi 4:7.

Gospodarze już po pięciu minutach prowadzili 2:0. Kiedy jednak Mateusz Olczak odpowiedział golem wydawało się, że zduńskowolanie podejmą walkę. W pierwszych siedmiu minutach drugiej połowy gospodarzy strzelili jednak aż cztery gole i było po meczu. Wprawdzie supersnajper Gatty Daniel Krawczyk trafił do bramki miejscowych, ale niewiele to dało, bo tuż przed końcem Futsal po raz siódmy pokonał bramkarza Gatty.

11 listopada zduńskowolanie zmierzą się o 19:00 w hali przy ul. Złotej 67 ze Słonecznym Stokiem Białystok.

Futsal Leszno – Gatta Active Zduńska Wola 7:2 (2:1)
Gole: Kacper Konopacki 2, 26, Piotr Pietruszko 5, 28, Jakub Molicki 21, Witalij Lisnyczenko 27, Hubert Olszak 39 – Mateusz Olczak 14, Daniel Krawczyk 29

Gatta: Olejnik, Naparło – Sztaba, Olczaki, Czyszek, Krawczyk, Sobalczyk, Marciniak, Elsner, Szymczak