RKS Radomsko przegrał wygrany mecz

Nie udało się drużynie RKS Radomsko powiększyć punktowego dorobku. W sobotnim spotkaniu 13. kolejki III ligi (grupa I) radomszczanie przegrali w Grodzisku Mazowieckim z Pogonią 2:3 mimo iż w 60. minucie prowadzili różnicą dwóch bramek. Gospodarze odrobili jednak straty z nawiązką, a zwycięskiego gola strzelił Michał Wrzesiński.

RKS nie przestraszył się wyżej notowanego rywala i w 20. minucie, po strzale Rafała Babula, wyszedł na prowadzenie. Świetną asystą popisał się przy tej bramce Natan Balcerzak. Ten gol rozdzielił obie drużyny przed przerwą.

Po zmianie stron nadal to RKS miał przewagę, a jej efektem było podwyższenie prowadzenia przez Konrada Niedzielskiego. I wtedy stało się to, co nie powinno. Prowadząc 2:0 na trudnym terenie radomszczanie zaczęli myśleć o wyniku i oddali inicjatywę. Pogoń poczuła, mówiąc językiem myśliwskim krew, i zaczęła atakować. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Kontaktowego gola strzelił Michał Strzałkowski, na 2:2 wyrównał Jakub Kołaczek, a w końcówce spotkania Damiana Podleśnego pokonał Michał Wrzesiński.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – RKS Radomsko 3:2 (0:2)
Bramki: Michał Strzałkowski 60, Jakub Kołaczek 73, Michał Wrzesiński 90 – Rafał Babul 20, Konrad Niedzielski 56

RKS: Podleśny – Szczepaniak, Klepacz, Balcerzak, Stefańczyk – Babul, Siewiera, Bocian, Saktura ż (72′ Kraska), Płochocki (67′ Woźniak) – Niedzielski