Podział punktów w czwartoligowym hicie

Remisem 1:1 (1:0) zakończył się rozegrany w Zgierzu mecz czołowych drużyn IV ligi łódzkiej, czyli MKP-Boruty, który przystępował do tego spotkania jako wicelider oraz rezerw ŁKS Łódź, prowadzących w rankingu. Było to drugie spotkanie tych ekip jesienią, także na boisku w Zgierzu. Poprzednio, w Pucharze Polski na szczeblu okręgu łódzkiego, miejscowi przegrali z zespołem ze stolicy województwa 0:1.

Sobotnie spotkanie było zacięte i emocjonujące. W 32 minucie Ołeksij Najdyszak ze Zgierza pokonał bramkarza gości i był to jedyny gol w pierwszej połowie. Po zmianie stron łodzianie wyrównali w 62. minucie po trafieniu na raty Oskara Koprowskiego z rzutu karnego (dobił swój strzał). Zgierzanie mieli ogromne pretensje do sędziego, który ich zdaniem podyktował jedenastkę pochopnie. W końcówce meczu Boruta przycisnął, ale gola nie strzelił.

Remis kosztował zgierzan utratę drugiego miejsca w ligowej tabeli. Są teraz, z 37 punktami, na pozycji czwartej. ŁKS II pozostał liderem mając 40 punktów.

MKP-Boruta Zgierz – ŁKS II Łódź 1:1 (1:0)
Bramki: Ołeksij Najdyszak 32 – Oskar Koprowski 62

MKP-Boruta: Wężyk – Siennicki, Bierżyński, Najdyszak, Pietrasiak – Tonn (76′ Pawlikowski), Knera, Madejski, Andrysiak – Pękała, Janiszewski (81′ Żmudowski)

ŁKS II: Kucharski – Vidmajer, Lorenc, Ślęzak, Sójka (77′ Tazbir) – Piela, Czypicki, Karlikowski, Koprowski – Gmosiński, Lebkuchen (89′ Górecki)