AKTUALNOŚCI
PGE nie wycofuje się ze wsparcia

Wszystko wskazuje na to, że opóźnienie PGE Polskiej Grupy Energetycznej w obiecanym wsparciu kwotą 2 milionów złotych Fundacji Akademia GKS Bełchatów jest spowodowane procedurami. Spółka wydała bowiem oświadczenie, w którym informuje, że nie zamierza rezygnować z podpisania umowy sponsoringowej. Poniżej treść oświadczenia.


tomadex wszystko dla kibica

/…/PGE Polska Grupa Energetyczna informuje, że prowadzi działania zmierzające do podpisania umowy sponsoringowej z Fundacją Akademia GKS Bełchatów, której celem jest wsparcie sportu amatorskiego dzieci i młodzieży z regionu Bełchatowa.

PGE Polska Grupa Energetyczna podejmuje decyzje biznesowe w oparciu o rzetelną dokumentację wymaganą przepisami powszechnie obowiązującego prawa, jak i zgodne z wewnętrznymi zasadami korporacyjnymi obowiązującymi w spółce. W związku z powyższym Rada Nadzorcza PGE, podejmując w sierpniu 2020 r. decyzję w sprawie nawiązania współpracy z Fundacją Akademia GKS Bełchatów, poleciła Zarządowi PGE pozyskanie kompletnej dokumentacji zawierającej szczegółowe informacje na temat projektu, m.in. kosztorys, wizję funkcjonowania Akademii, sposób płatności i raportowania oraz nadzoru nad wydatkami. Uporządkowania wymagały także sprawy kadrowe w Fundacji.

W okresie od września do listopada 2020 r., Fundacja opracowywała dokumentację, której poprawność na bieżąco konsultowała z PGE, uwzględniając zgłaszane uwagi. Ostateczną dokumentację spółka otrzymała w listopadzie 2020 r., dzięki czemu obecnie możliwe jest podjęcie decyzji odnośnie współpracy obu stron. W związku z powyższym, Zarząd PGE skierował ponownie do Rady Nadzorczej wniosek o wyrażenie zgody na zawarcie umowy z Fundacją.

Źródło: gkpge.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek
5 miesięcy temu

Ale o tym że oni sami nie odzywali 2 miesiące to nic nie wspomnieli. A później w 3 dnia kaza wszystko zrobic