Przerwana seria Brunatnych z Bełchatowa

Piątej porażki w bieżącym sezonie doznali piłkarze GKS Bełchatów. W spotkaniu 13. kolejki I ligi przegrali na własnym boisku z Koroną Kielce 0:1 (0:0). Tym samym spadkowicz z PKO Ekstraklasy przerwał serię sześciu spotkań bez porażki. Poprzednio, co ciekawe, bełchatowianie też przegrali u siebie i też ze spadkowiczem – ŁKS Łódź 1:3.

Spotkanie rozpoczęło się dziesięć minut później, a Brunatni w taki sposób chcieli zademonstrować swoje niezadowolenie z powodu fatalnej sytuacji finansowej w klubie i wielomiesięcznych opóźnień w wypłatach.

Pierwsza połowa nie przyniosła wielu emocji na boisku. Nieoczekiwanie jednak mocno zagrzał się były szkoleniowiec GKS Maciej Bartoszek. Prowadzący ten mecz Sylwester Rasmus z Torunia odesłał Bartoszka w 35. minucie z ławki rezerwowych, pokazując mu czerwoną kartkę.

Po zmianie stron gra się ożywiła, a Korona zaczęła zagrażać bramce Pawła Lenarcika. W 55. minucie w polu karnym sfaulowany został Wiktor Długosz, a do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł doświadczony Jacek Kiełb. Lenarcik wyszedł jednak górą z tego pojedynku. Kilka minut później przed szansą stanął były zawodnik GKS Emile Thiakane. Sfaulował jednak bramkarza Brunatnych. Od 70. minuty do głosu doszli gospodarze. Groźnie strzelali: Łukasz Wroński i Patryk Winsztal, ale Marek Kozioł nie dał się pokonać. W odpowiedzi znów Lenarcik w roli głównej i świetna interwencja po rzucie wolnym z dwudziestego metra. Pięć minut przed końcem nie był jednak już w stanie zapobiec utracie gola. Pokonał go z jedenastu metrów Jacek Podgórski.

GKS Bełchatów – Korona Kielce 0:1 (0:0)
Bramka: Jacek Podgórski 85-rzut karny

GKS: Lenarcik – Pawlik (62′ Witek), Najemski, Gancarczyk, Magiera – Błanik (71′ Winsztal), Eizenchart, Wroński (87′ Bator), Zdybowicz (71′ Mas), Sierczyński – Makuch