AKTUALNOŚCI
Piast Błaszki będzie walczył o IV ligę

Prowadzony przez trenera Pawła Oluszczyka Piast Błaszki zdobył w rundzie jesiennej grupy trzeciej klasy okręgowej 30 punktów i zajmuje drugie miejsce w tabeli półmetka. Prowadząca w rankingu Prosna Wieruszów ma punkt więcej. W Błaszkach nie ukrywają, że wiosną drużyna będzie walczyć o awans do IV ligi. Błaszkowianie nie przerwali zajęć, spotykają się raz w tygodniu w hali sportowej.


tomadex wszystko dla kibica

Zajęcia zakończą się tuż przed Bożym Narodzeniem. Pierwszy w 2021 roku trening trener zaplanował na 19 stycznia. Jeśli chodzi o sprawy kadrowe, to żaden z piłkarzy Piasta nie zgłosił chęci odejścia z klubu. Do drużyny dołączy natomiast Sebastian Garncarek, który na początku rundy jesiennej doznał kontuzji barku i nie grał. Niewykluczone też, że dojdzie jeszcze z dwóch piłkarzy.

W ramach przygotowań do wiosny trener Piasta zaplanował pięć meczów kontrolnych.

Plan sparingów:
13 lutego – Piast Błaszki – Olimpia Brzeziny
21 lutego – Piast Błaszki – Złoczewia Złoczew
28 lutego – Piast Błaszki – Szczyt Szczytniki
6 marca – Piast Błaszki – KS Opatówek
13 marca – Piast Błaszki – Victoria Skarszew

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Prośba
1 miesiąc temu

Panie Piotrze Te daty które podałem spowodują i tak grę do końca czerwca. Jako iż IV liga a tym bardziej Klasy okręgowe, A i B, to stricte ligi amatorskie, ograniczyłem do absolutnego minimum kolejki rozgrywane w środę, a takowe które i tak musza być rozpisane na środę to jedynie w miesiącach maj i czerwiec (temperatura, dłuższy dzień) W tych ligach trzeba unikać gry systemem środa- weekend, z prostej przyczyny, to ligi amatorskie i często takie natężenie jednostki meczowej powoduje liczne kontuzje. Można to było zaobserwować w rundzie jesiennej. Już nie muszę wspominać że często zawodnicy muszą się zwalniać z pracy… Czytaj więcej »

Piotr
1 miesiąc temu

Jak zwykle w Błaszkach gramy o jak najlepszy wynik na koniec sezonu natomiast o awansie nikt nie mówi więc małe sprostowanie do tekstu który powstał po rozmowie nie wiem z kim…
Co do jakości sparingpartnerów to podejrzewam że komentujący nie zna nawet połowy z tych drużyn i jaki poziom prezentują więc proponuję darować sobie takie komentarze.
Co do terminu rozpoczęcia rundy faktycznie dobrze byłoby już znać termin choć sam jestem zwolennikiem aby zacząć jak najpóźniej i grać jak najdłużej latem.

Prośba
1 miesiąc temu

Szczerze to nie rozumiem czemu ŁZPN tak długo czeka z podaniem daty startu rundy wiosennej w IV lidze i poszczególnych klasach.
Moim zdaniem to podstawa by kluby wiedziały kiedy rusza liga i na kiedy umówić sparingi.
IV liga powinna ruszyć 6-7 marca
KO grupa Łódź – 6-7 marca
KO grupa Skierniewice – 6-7 marca
KO grupa Piotrków – 13-14 marca
KO grupa Sieradz – 13-14 marca
Klasy A i Klasy B – 20-21 i 27-28 marca w zależności od ilości drużyn w danej lidze.

Bka
1 miesiąc temu

Sparingi jak na walkę o 4 ligę kozak….