Kapitan sprawił sobie wspaniały prezent

Piąte ligowe zwycięstwo Widzewa Łódź w sezonie 2020/2021 stało się faktem. W niedzielnym spotkaniu 14. kolejki I ligi zespół Enkeleida Dobiego pokonał Arkę Gdynia 2:1 (1:0). Łodzianie, oprócz pierwszego kwadransa drugiej połowy, zagrali dobre zawody, a najlepszy na boisku był strzelec decydującego gola Marcin Robak. Na oklaski zasłużył także Miłosz Mleczko.

Przed spotkaniem, podobnie jak na innych boiskach szczebla centralnego, uczczono minutą ciszy pamięć geniusza piłki nożnej, Argentyńczyka Diego Armando Maradony. Widzewiacy mogli ten mecz rozpocząć od prowadzenia. Niedzielny jubilat (38 urodziny) Marcin Robak dograł do Karola Czubaka, ale ten trafił tylko w słupek. Arka odpowiedział akcją z 13. minuty. Rafał Wolsztyński główkował, lecz Miłosz Mleczko nie dał się zaskoczyć. W 22. minucie Widzew dopiął swego. Centrował Łukasz Kosakiewicz, a Krystian Nowak, strzałem głową, znów obił słupek bramki Arki. Do futbolówki dopadł jednak Karol Czubak i Daniel Kajzer musiał wyjmować piłkę z bramki. Widzew nie zamierzał oddawać pola. W 34. minucie mogło być 2:0. Strzelał Dominik Kun, a piłka przeleciała wzdłuż bramki Kajzera. Dopadł do niej Czubak, ale posłał nad poprzeczką. Bardzo aktywny był Robak, który nie tylko świetnie dogrywał kolegom, ale motywował do gry. W końcówce tej odsłony spotkania swoje szanse mieli jeszcze: Michael Ameyaw i ponownie Kun. Kajzer dwa razy jednak obronił. Rozpędzony Widzew został zatrzymany przez sędziego, który skończył pierwszą połowę.

Już dwie minuty po wznowieniu gry było 1:1. Mleczkę pokonał Mateusz Żebrowski, wykorzystując podanie od Wolsztyńskiego. Chwilę później uderzał Mateusz Młyński, ale bramkarz Widzewa nie dał się zaskoczyć. Arka dalej miała przewagę, a w 56. minucie tylko świetna interwencja golkipera zapobiegła utracie drugiej bramki. Strzelał Żebrowski. Zemściło się to na Arce w 62. minucie. Prezent urodzinowy sprawił sobie Marcin Robak, dobijając strzał Mateusza Możdżenia. Dwie minuty później kapitan Widzewa mógł podwyższyć na 3:1, ale przegrał pojedynek z Kajzerem. Nerwowa końcówka, mimo okazji z wielu stron, nie przyniosła już zmiany wyniku. Widzew dopisuje więc do swojego konta ważne trzy punkty.

Widzew Łódź – Arka Gdynia 2:1 (1:0)
Bramki: Karol Czubak 22, Marcin Robak 62 – Mateusz Żebrowski 47

Widzew: Mleczko – Kosakiewicz, Nowak, Grudniewski ż, Stępiński – Kun ż (88′ Ojamaa), Poczobut, Możdżeń ż (88′ Mucha), Ameyaw (76′ Mąka), Czubak – Robak