Widzew rozpoczął sparingi od porażki

Od porażki serię zimowych sparingów rozpoczął Widzew Łódź. Pierwszoligowcy przegrali w Łodzi z trzecioligową Elaną Toruń 1:2 (0:2). Honorowego gola dla pokonanych strzelił Bartłomiej Poczobut z rzutu karnego. Goście mogli wygrać ten mecz wyżej, ale w 83 minucie Miłosz Mleczko obronił rzut karny egzekwowany przez Kacpra Jóźwickiego.

Mecz rozegrano przy padającym śniegu na sztucznym boisku Łodzianki. Goście już w 4. minucie wyszli na prowadzenie po golu Marcina Matusa. Kwadrans później Elana prowadziła już 2:0. Tym razem do łódzkiej bramki trafił Hubert Antkowiak wykorzystując rzut karny.

W drugiej połowie Widzew grał lepiej, co udokumentował golem Bartłomieja Poczobuta z rzutu karnego. Plusem sparingu jest fakt, iż żaden z łodzian nie doznał urazu.

Widzew Łódź – Elana Toruń 1:2 (0:2)
Bramki: Bartłomiej Poczobut 58 karny – Marcin Matus 4, Hubert Antkowiak 19 karny

Widzew. I połowa: Reszka – Grudniewski, Kosakiewicz, Drapiński, Stępiński – Ameyaw, Mucha, Możdżeń, Kun – Guzdek, Robak. II połowa: Mleczko – Drapiński, Owczarek, Nowak, Becht – Michalski, Poczobut, Fundambu (72′ Guzdek), Prochownik – Czubak, Guzdek (63′ Matec).