Pierwszy sparing Brunatnych na remis

GKS Bełchatów, po dwóch tygodniach ciężkich treningów, rozegrał pierwszy mecz kontrolny w okresie przygotowawczym przed rundą rewanżową w I lidze. Zespół trenera Marcina Weglewskiego zmierzył się na boisku ze sztuczną nawierzchnią z drugoligową Skrą Częstochowa. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2 chociaż jeszcze dziesięć minut przed końcem było 2:0.

Sztab szkoleniowy GKS mógł przyjrzeć się wielu testowanym zawodnikom, a w drugiej połowie na boisku pojawili się również juniorzy. Wszystkie bramki w tym pojedynku padły po przerwie. GKS objął prowadzenie po trafieniu Macieja Masa. Dziesięć minut później na 2:0 podwyższył Maciej Koziara. Bełchatowianie mieli, przy stanie 2:0, kilka jeszcze sytuacji do podwyższenia wyniku, ale w końcówce nieoczekiwanie stracili dwa gole. Jednego z nich strzelił były gracz GKS Damian Warnecki, drugiego zawodnik testowany.

Nie możemy robić takich błędów w obronie. Oczywiście to był sparing, ale nieważne czy jest to gra kontrolna, czy mecz o ligowe punkty. Powinniśmy dowieźć to 2:0 do końca – mówił po spotkaniu Marcin Węglewski.

27 stycznia o 11:00 GKS Bełchatów zmierzy się, w kolejnym sparingu z Lechią Tomaszów Mazowiecki, a 30 stycznia z czwartoligową Wartą Sieradz.

GKS Bełchatów – Skra Częstochowa 2:2 (0:0)
Bramki: Maciej Mas 49, Maciej Koziara 59 – Damian Warnecki 81, testowany 90

GKS Bełchatów: I połowa: testowany – Mizera, testowany, Kołodziejczyk, Szymorek – Pawlik, Bator, Laskowski, Hilbrycht, testowany – Winsztal. II połowa: testowany – Sierczyński, testowany, testowany, Jakubiec – Gancarczyk, Matuszewski, Koziara, Sionkowski, Wroński – Mas.