Kita już strzela, Widzew wygrywa

Drugi w ciągu 24 godzin sparing rozegrali piłkarze Widzewa Łódź. Po przegranej w Grodzisku Wielkopolskim z Wartą Poznań zespół Enkeleida Dobiego pokonał trzecioligową Polonię Warszawa 2:1 (0:0). Bramki zdobyli w drugiej połowie: Michael Ameyaw i rekonwalescent Przemysław Kita. W środę widzewiacy zmierzą się z Sokołem Aleksandrów.

Szkoleniowiec Widzewa, jak informuje widzewtomy.net, wystawił w pierwszej jedenastce dwóch zawodników testowanych: Cezarego Polaka i Krystiana Białasa. W 16. minucie groźnej kontuzji doznał Michał Grudniewski, który musiał zejść z boiska. W pierwszej połowie nie padła żadna bramka.

O wiele ciekawiej było po zmianie stron. Trener Widzewa dokonał siedmiu zmian, a jeden ze zmienników – Michael Ameyaw otworzył wynik. Na 2:0 podwyższył Przemysław Kita dobijając uderzenie Ameyawa. Minutę przed końcem Polonia strzeliła honorowego gola, a jego autorem był Kacper Roguski.

Widzew Łódź – Polonia Warszawa 2:1 (0:0)
Michael Ameyaw 51, Przemysław Kita 69 – Kacper Roguski 89

Widzew (I połowa): Mleczko – Kosakiewicz, Grudniewski (26′ Kita), Tanżyna, Stępiński – Kun, Poczobut, Możdżeń, Polak – Fundambu, Białas
(II połowa): Reszka – Kosakiewicz (65′ Kun), Bienias, Tanżyna (59′ Nowak), Becht – Ameyaw, Poczobut (78′ Fundambu), Mucha, Polak (59′ Prochownik) – Kita (75′ Białas), Czubak