AKTUALNOŚCI
Nabór do Oddziału Mistrzostwa Sportowego

Akademia GKS Bełchatów rozpoczęła nabór uczniów z rocznika 2006 do powstającego Oddziału Mistrzostwa Sportowego w III LO o specjalności piłka nożna. To kolejny rok szkolny, w którym popularny Mickiewicz będzie dbał o rozwój sportowy i edukacyjny bełchatowskich piłkarzy.

Klasa sportowa to między innymi 16 godzin tygodniowo wychowania fizycznego, opracowane przez polskie związki sportowe programy szkoleniowe, zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanych i licencjonowanych trenerów oraz odpowiedzialne przygotowanie do studiów na takich kierunkach jak wychowanie fizyczne, fizjoterapia bądź ratownik medyczny. Do tego codzienna, ścisła współpraca placówki oświatowej z Akademią.

Zainteresowani mogą zgłaszać się do Akademii do 5 marca. Następnie po pozytywnej weryfikacji czekać ich będzie egzamin sprawnościowy, który sprawdzi ich predyspozycje piłkarskie. O przyjęciu do oddziałów mistrzostwa sportowego decydować będą przede wszystkim wyniki egzaminu sprawnościowego, przed rozpoczęciem których konieczne będzie dostarczenie lekarskiego zaświadczenia o stanie zdrowia ucznia.

Miejskie liceum oferuje zajęcia dodatkowe ze wszystkich przedmiotów egzaminacyjnych, warsztaty i koła zainteresowań, warsztaty językowe z obcokrajowcami, platforma współpracy z europejską społecznością szkolną (e-Twinning), nowoczesne pracownie wyposażone w projektory, ekrany i tablice multimedialne, ciekawe konkursy oraz bogatą bazę sportową z siłownią i wielofunkcyjnymi boiskami.

Szczegółowych informacji dotyczących naboru przekażą przedstawiciele Akademii: Bartłomiej Kondracki (wiceprezes ds. sportowych, tel. 604 836 862), Grzegorz Muskała (koordynator ds. organizacyjnych, tel. 601 060 528) lub koordynator projektu z ramienia szkoły, trener Marcin Węglewski (tel. 501 978 007).

Źródło: Informacja Prasowa

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments