ŁKS wreszcie wygrał, ale nie zachwycił

Odetchnęli z ulgą kibice ŁKS Łódź. Po fatalnej serii meczów bez zwycięstwa walczący o awans do Ekstraklasy zespół trenera Wojciecha Stawowego wreszcie dopisał do swojego dorobku trzy punkty. W sobotnim pojedynku 18. kolejki I ligi pokonał Odrę Opole 2:1 (2:0). Po niezłej pierwszej połowie łodzianie nieoczekiwanie stracili bramkę i w końcówce zrobiło się nerwowo.

Spotkanie z Odrą Opole rozpoczęła się dla łódzkiej drużyny w najlepszy możliwy sposób. ŁKS przycisnął rywala i już w 6. minucie objął prowadzenie. Dwójkowa akcja Macieja Wolskiego i Mikkela Rygaarda zakończyła się strzałem tego drugiego. Futbolówka uderzyła w słupek, ale Piotr Janczukowicz skierował ją do siatki. ŁKS nie zadowolił się tym prowadzeniem, poszedł za ciosem i w 22. minucie Łukasz Sekulski podwyższył strzałem z 16 metrów na 2:0. Zespół Wojciecha Stawowego miał w tej połowie jeszcze okazje na kolejne bramki, ale ostrzeżeniem mógł być błąd z 29. minuty Jana Sobocińskiego. Na szczęście Arkadiusz Malarz go naprawił i Odra nie strzeliła kontaktowego gola.

Po zmianie stron ŁKS wydawał się kontrolować mecz, ale w 62. minucie przydarzył się łodzianom niesamowity błąd w obronie. Złe podanie do Malarza przejął Konrad Nowak i ze spokojnego prowadzenia zrobiło się tylko 2:1. Zespół z Opola wyczuł swoją szansę i mecz się wyrównał. W 71. minucie potężnie uderzył z dystansu Krzysztof Janus, ale Malarz nie dał się zaskoczyć. Kwadrans przed końcem Wojciech Stawowy wpuścił na boisko Ricardinho, który zastąpił strzelca drugiego gola Łukasza Sekulskiego. To jednak Odra, po strzale Dawida Czaplińskiego, powinna cieszyć się z bramki na 2:2. Jego uderzenie zostało jednak w ostatniej chwili zablokowane. W końcówce ŁKS oddalił nieco niebezpieczeństwo od własnej bramki, egzekwując kilka rzutów rożnych. W efekcie dowiózł wygraną do ostatniego gwizdka. Na kilkanaście sekund przed końcem drugą żółtą kartkę obejrzał Jan Sobociński, ale nie miało już to wpływu na końcowy wynik.

ŁKS Łódź – Odra Opole 2:1 (2:0)
Bramki: Piotr Janczukowicz 6, Łukasz Sekulski 22 – Konrad Nowak 62

ŁKS: Malarz – Wolski, Carlos Moros Gracia, Sobociński, ż, cz, Klimczak – Pirulo (54′ Trąbka), Dominguez. Rozwandowicz (82′ Tosik), Rygaard (82′ Nawotka), Janczukowicz ż (76′ Gryszkiewicz) – Sekulski (77′ Ricardinho)