AKTUALNOŚCI
Prognozy – jak przewidzieć wynik meczu?

Zastanawiasz się często, dlaczego jedna z drużyn ma większe szanse na zwycięstwo według wielu ekspertów, mimo że obydwie wykazują ten sam poziom piłkarski? Często jest także sytuacja, kiedy to faworyt ulega na przykład beniaminkowi, dlaczego tak się dzieje? Sprawdź, co powinieneś brać pod uwagę, kiedy przewidujesz wyniki meczów, aby Twoja szansa na trafienie zwycięzcy była wyższa!


keeza komplety sportowe

Materiał sponsorowany

1. Przewidywanie przyszłości na podstawie przeszłości

2. Na wynik meczu mają wpływ również inne czynniki

Pewnie niejednokrotnie zastanawiałeś się, dlaczego faworyt przegrał? Często nawet grał lepiej od drugiej drużyny, a i tak jej uległ? W piłce nie ma rzeczy niemożliwych, często zdarzają się porażki największych faworytów, mają na to wpływ jednak różne czynniki, kilka z nich poznasz dzisiaj. Dzięki temu Twoje prognozy sportowe będą trafniejsze!

Przewidywanie przyszłości na podstawie przeszłości

W tym przypadku można wyróżnić dwie sytuacje i o nich chcemy opisać. Pierwsza z nich to drużyna z początku tabeli, która w sezonie odnosi wiele sukcesów. W drugiej sytuacji druga drużyna z końca tabeli gra o utrzymanie z zespołem ze środka tabeli. Jak można przewidzieć przyszłość na podstawie przeszłości?

Faworyt, drużyna z wieloma zwycięstwami w tym sezonie, ma już zapewniony udział w Lidze Mistrzów i brak szans na mistrzostwo. Co wtedy robi? Wystawia nieco bardziej rezerwowy skład, oszczędzając innych zawodników. Zespół gra z niżej notowaną drużyną i przegrywa dlaczego? Właśnie z powodu grania rezerwami, również z powodu mniejszej motywacji.

Drużyna z końca tabeli gra mecz o utrzymanie. To od niego zależy, czy zostanie w lidze, czy z niej spadnie. Biorąc pod uwagę tylko tabelę, pewnie postawiłbyś na zwycięstwo drużyny ze środka tabeli, nic bardziej mylnego. Motywacja jest tutaj ponad skalę, drużyna chce się utrzymać, trener chce utrzymać posadę, a zawodnicy chcą grać w najwyższej klasie rozgrywkowej. Drużynie ze środka tabeli może ponadto już nie zależeć, nie ma w tym sezonie nic do wygrania. Zwycięstwo przypada więc niedoszłemu spadkowiczowi.

Na wynik meczu mają wpływ również inne czynniki

Chodzi tutaj głównie o fakt, czy następny mecz nie jest walką o tytuł lub meczem w Lidze Mistrzów, lub Pucharze Europy. Wtedy ten ligowy może okazać się przejściowym, trener wystawi drugi skład. Co jeszcze ma wpływ na wynik? Aktualne kontuzje w zespole, może ich być sporo, co przełoży się na mniejsze zgranie zawodników rezerwowych. Czynników jest naprawdę sporo!

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments