Lechia Tomaszów poza strefą spadkową

To nie było ładne piłkarskie widowisko, ale w ligowej piłce najważniejsze są punkty. A te wywalczyła Lechia Tomaszów, która przesunęła się nad strefę spadkową w III lidze (grupa I). Zespół trenera Dominika Bednarczyka pokonał Ursus Warszawa 1:0 (0:0), a zwycięskiego gola strzelił w 75. minucie Patryk Jakubczyk. To trzecia z rzędu wygrana Lechii.

Obie drużyny od pierwszej minuty skupiły się na grze obronnej, a przez większą część spotkania grano w środkowej strefie boisko. Pachniało bezbramkowym remisem, ale na kwadrans przed końcem Lechia stanęła przed szansą zdobycia bramki z rzutu karnego. Na szczęście nie powtórzyła się sytuacja ze spotkania z Bronią Radom. Tym razem Patryk Jakubczyk wykorzystał jedenastkę i jak się później okazało był to gol na wagę trzech punktów.

Lechia Tomaszów – Ursus Warszawa 1:0 (0:0)
Bramka: Patryk Jakubczyk 75-karny

Lechia: Baran – Jakubczyk, Cyran, Turewicz, Drabik – Lewiński (63′ Amroziński), Kaproń, Szymczak, Stępień, Buczkowski (86′ Żyznowski) – Mroczek ż (90′ Warczyk ż)