Okazałe zwycięstwo RKS Radomsko

Odetchnęli kibice trzecioligowego RKS Radomsko. Drużyna prowadzona przez trenera Roberta Szwarca wygrała pierwszy mecz w grupie spadkowej pokonując na swoim boisku Ruch Wysokie Mazowieckie aż 4:0 (2:0). Zwycięstwo sprawiło, że radomszczanie mają na koncie 33 punkty, ale do końca będą bić się o utrzymanie w III lidze.

Po dwóch potyczkach bez wygranej w grupie spadkowej gospodarze przystąpili do spotkania z Ruchem z wielką wolą walki. Od pierwszych minut przejęli inicjatywę, ale dopiero tuż przed końcem pierwszej połowy wyszli na prowadzenie, a gola strzelił Bartosz Machaj.

W drugich 45 minutach supremacja gospodarzy nie podlegała już dyskusji, co też udokumentowali aż trzema bramkami. Kolejno do siatki rywala trafiali: Mateusz Szela, Kamil Augustyn i Filip Krupa.

RKS Radomsko – Ruch Wysokie Mazowieckie 4:0 (1:0)
Bartosz Machaj 45, Mateusz Szela 60, Kamil Augustyn 72, Filip Krupa 80

RKS: Podleśny – Ziółkowski, Augustyn, Kruppa, Miśkowiec – Bocian, Basiuk (48′ Pawłowski), Głowiński (70′ Śmigielski), Szela (74′ Niedzielski) – Machaj, Babul (74′ Krupa)