Kolejna ważna wygrana Lechii

Lechia Tomaszów podniosła się po przegranym pojedynku w Zambrowie i pokonała na własnym stadionie Ruch Wysokie Mazowieckie 3:1 (1:1) w spotkaniu 4. kolejki grupy spadkowej I grupy III ligi. Wygrana tomaszowian mogła być wyższa, ale pod bramką Ruchu, szczególnie w pierwszej połowie, brakowało skuteczności.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli drużyny Dominika Bednarczyka. W 7. minucie piłkę w bramce gości umieścił Michał Drabik. Lechia chciała pójść za ciosem i szybko podwyższyć na 2:0, ale nieoczekiwanie straciła gola. W 18. minucie Krzysztofa Barana pokonał Karol Mackiewicz. Po zmianie stron tomaszowianie mieli wyraźną przewagę, a co najważniejsze potrafili ją przełożyć na strzelone bramki. W 58. minucie prowadzenie odzyskał niezawodny Kamil Szymczak, a wynik na 3:1 ustalił w doliczonym czasie gry rezerwowy Ernest Warczyk.

Lechia Tomaszów – Ruch Wysokie Mazowieckie 3:1 (1:1)
Bramki: Michał Drabik 7, Kamil Szymczak 58, Ernest Warczyk 90 – Karol Mackiewicz 18

Lechia: Baran – Jakubczyk, Cyran, Turewicz, Drabik – Lewiński (90′ Świątczak), Stępień, Szymczak, Mroczek (81′ Kaproń), Buczkowski (81′ Warczyk) – Amroziński (85′ Szadkowski)