Warta nie rezygnuje z awansu do III ligi

Niezwykle cenne trzy punkty zainkasowała Warta Sieradz. Wicelider IV ligi pokonał na wyjeździe solidną drużynę Orkana Buczek aż 4:2. Dla zespołu prowadzonego przez trenera Marcina Zimocha była to druga z rzędu ligowa porażka, bowiem wcześniej ulegli sensacyjnie w Zduńskiej Woli Pogoni. Sieradzanie w rundzie wiosennej przegrali jedynie z liderem tabeli ŁKS II Łódź 0:3.

Mecz w Buczku przez większą część był wyrównany, ale w 36. minucie na prowadzenie wyszli sieradzanie po golu Przemysława Sosnowskiego.  Warta podwyższyła prowadzenie w 64. minucie, a Krystiana Wojtczyka pokonał Adam Patora. Kiedy Adrian Filipiak podwyższył na 3:0 stało się jasne, że goście meczu nie przegrają.

W 77 minucie miejscowi strzelili gola z rzutu karnego, który wykorzystał były piłkarz Warty Dominik Cukiernik. W końcówce meczu padły jeszcze dwa gole. Najpierw Adam Patora z Warty zaliczył 20 trafienie w tym sezonie, a tuż przed końcem Mateusza Wlazłowskiego pokonał Daniel Potakowski.

Orkan Buczek – Warta Sieradz 2:4 (0:1)
Dominik Cukiernik 77 – karny, Daniel Potakowski 90 – Przemysław Sosnowski 36, Wiktor Płaneta 64, Adrian Filipiak 66, Adam Patora 88

Orkan: Krystian Wojtczyk – Wroński (65′ Kacper Wojtczyk), Matuszczyk, Potakowski, Lewandowski – Dolot, Śpiewak (60′ Chwałowski), Grzegorz Kowalski, Pałyska (60′ Siewiera) – Barański (60′ Jakub Dregier), Cukiernik

Warta: Wlazłowski – Sosnowski, Stolarczyk, Chojecki (84′ Woźniak), Rozmarynowski (76′ Adamski) – Szulc (68′ Mizerski), Filipiak, Głowacki, Płaneta (68′ Świtała) – Nowak, Patora