GKS Bełchatów – Widzew Łódź – wypowiedzi

Widzew Łódź podtrzymał swoje nadzieje na awans do strefy barażowej, a GKS Bełchatów do absolutnego minimum zmniejszył swoje szanse na utrzymanie w I lidze. Wtorkowe derby województwa na zapleczu PKO Ekstraklasy zakończyły się wygraną drużyny Marcina Broniszewskiego 3:2 (2:1). Poniżej pomeczowe wypowiedzi trenerów.

Bardzo cieszymy się z trzech punktów. Okoliczności ich zdobycia były trudne i na pewno będziemy wnikliwie ten mecz analizować. Naszym głównym celem było dzisiaj wygrać po słabszych występach, które przydarzyły nam się w ostatnim czasie. Oczywiście mam świadomość, że znajdzie się grono krytyków mówiących, że w drugiej połowie graliśmy chaotycznie i nie potrafiliśmy utrzymać przewagi przy wyniku 3:1. My też to widzieliśmy i będziemy chcieli to zmienić, żebyśmy grali mniej nerwowo, bo mamy wielu doświadczonych piłkarzy, którzy swoimi umiejętnościami muszą wnosić więcej spokoju w momentach, gdy drużyna powinna końcówkę spotkania grać z większym komfortem – powiedział Marcin Broniszewski.

Walczymy, staramy się, ale wychodzi na to, że to jest za mało, żeby wygrać mecz i zdobyć trzy punkty nawet w tak prestiżowym meczu jak dzisiaj, gdzie nie można było odmówić chłopakom determinacji i próby odwrócenia wyniku. Przeklęte dziewięć minut, które doliczył sędzia sprawiły, że w meczu, który był pod kontrolą, całkowicie ją straciliśmy, a w drugiej połowie nie odwróciliśmy losów tego spotkania. Wychodzi na to, że przerwa w pierwszej połowie z powodu kontuzji bramkarza wpłynęła na losy spotkania, bo straciliśmy później dwie bramki. Nic na to nie wskazywało – początek gry po zmianie bramkarza Widzewa był dla nas. Odebraliśmy trzy razy piłkę po prostych błędach przeciwnika i byłem przekonany, że jesteśmy w stanie zdobyć drugą bramkę. Okazało się inaczej – dwa gole strzelił Widzew – ocenił mecz Marcin Węglewski.

Źródło: widzewtomy.net