Remis pretendentów do awansu

Remisem 1:1 (1:1) zakończyło się środowe spotkanie 27. kolejki I ligi pomiędzy ŁKS Łódź i Radomiakiem Radom. Dwaj kandydaci do bezpośredniego awansu podzielili się więc punktami, a wynik nie krzywdzi żadnego z zespołów. W drugiej połowie optyczną przewagę mieli łodzianie, ale nie zdołali strzelić zwycięskiego gola. Jeden punkt sprawił, że ŁKS awansował na drugie miejsce.

Obie drużyny przystępowały do tego spotkania doskonale wiedząc, że ewentualna wygrana znacznie zwiększy szansę bezpośredniego awansu do PKO Ekstraklasy. We wtorek nieoczekiwanie przegrał w Legnicy Górnik Łęczna i zarówno przed ŁKS jak i Radomiakiem otworzyła się okazja awansu na pozycję wicelidera. Lepiej to spotkanie zaczęli goście. W 8. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Michał Kaput i strzałem z kilku metrów pokonał Arkadiusza Malarza. ŁKS rzucił się do odrabiania strat, ale sztuka ta udała się dopiero na siedem minut przed końcem pierwszej połowy. Wówczas to do odbitej przez Mateusza Kochalskiego piłki dopadł Ricardinho i umieścił ją w siatce. Chwilę później mogło być 2:1. Kochalski zrehabilitował się jednak za wcześniejszą niepewną interwencję i odbił strzały Piotra Janczukowicza oraz Macieja Dąbrowskiego.

W drugiej połowie zarysowała się przewaga łodzian. Pod bramką Kochalskiego doszło do kilku gorących spięć, a w 67. minucie wybornej okazji na gola nie wykorzystał Janczukowicz. Źle przyjął futbolówkę i w ostatniej chwili zdążyli z interwencją defensorzy Radomiaka. Jeszcze w końcówce gospodarze zatrudnili Kochalskiego, ale ten nie popełnił już błędu łapiąc pewnie piłkę po wrzutkach w pole karne. Podział punktów na siedem kolejek przed końcem rozgrywek w I lidze sprawia, że finisz zaplecza PKO Ekstraklasy i walka o bezpośredni awans będzie niezwykle ciekawa.

ŁKS Łódź – Radomiak Radom 1:1 (1:1)
Bramki: Ricardinho 38 – Michał Kaput 8

ŁKS: Malarz – Nawotka ż (54′ Wolski ż, 85′ Klimczak), Moros ż, Dąbrowski, Marciniak – Rozwandowicz ż, Pirulo, Dominguez, Rygaard (46′ Trąbka), Janczukowicz (71′ Sajdak) – Ricardinho

Fot: Bartosz Kudaj