Trzy punkty Orkana po zaciętym meczu

Aż pięć goli, w tym trzy z rzutów karnych, strzelili w sobotnie popołudnie piłkarze Orkana Buczek oraz Polonii Piotrków Trybunalski. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną podopiecznych Marcina Zimocha 3:2 (3:2). Dzięki trzem punktom buczkowianie umocnili się na czwartym miejscu w tabeli IV ligi. Mają zresztą szansę nawet na wicemistrzostwo gdyż Warta Sieradz przegrała w Zelowie.

Mecz w Buczku rozstrzygnął się w pierwszych 45 minutach. Na samym początku bramkarza Polonii pokonał Michał Lewandowski i był to jego 16 gol w tym sezonie. Na 2:0 podwyższył Dominik Cukiernik wykorzystując rzut karny. Goście szybko odpowiedzieli bramką Arkadiusza Porochnickiego także z jedenastu metrów. W 37 minucie Dominik Cukiernik odzyskał dwubramkowe prowadzenie (3:1), ale tuż przed przerwą Arkadiusz Porochnicki ponownie trafił do siatki miejscowych z rzutu karnego.

Po zmianie stron, mimo że obie drużyny miały okazje, gole już nie padły. Polonia kończyła w dziesiątkę, gdyż w 90. minucie czerwoną kartką ukarany został Daniel Nowaczyk.

Orkan Buczek – Polonia Piotrków Trybunalski 3:2 (3:2)
Michał Lewandowski 3, Dominik Cukiernik 16 – karny, 37 – Arkadiusz Porochnicki 25 – karny, 44 – karny

Orkan: Baranowski – Potakowski, Niciak (88′ Pałyska), Lewandowski, Chwałowski (88′ Śpiewak) – Dolot, Kowalski (60′ Matuszczyk), Barański, Wojtczyk – Cukiernik, Siewiera.

Polonia: Bruchajzer – Piotrowski, Porochnicki, Jakubiak, Raszewski (70′ Przybysz) – Nowaczyk, Bąbol (82′ Modranka), Junio, Kwaśniczko – Stolarczyk (71′ Cander), Karasiński