Brunatni przełamali fatalną serię

Bardzo długo czekali na zwycięstwo piłkarze i kibice GKS Bełchatów. Przełamanie nastąpiło w niespodziewanym momencie, ale tak naprawdę chyba w ostatniej chwili. Wygrana w Rzeszowie pozwala drużynie trenera Marcina Węglewskiego realnie myśleć o utrzymaniu na zapleczu PKO Ekstraklasy. Do końca pozostało jeszcze sześć kolejek.

Mecz z Resovią rozgrywany był, podobnie jak praktycznie wszystkie inne niedzielne mecze, w trudnych warunkach atmosferycznych. Zaczął się dla Brunatnych najgorzej jak mógł. W 6. minucie Daniela Niźnika pokonał Radosław Adamski. GKS nie załamał się jednak i już 60 sekund później wrócił do gry. Do wyrównania doprowadził Mateusz Bartków. Siedem minut później Brunatni prowadzili już 2:1, a do siatki Resovii trafił Dawid Flaszka. Mimo kilku okazji z obu stron wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

Resovia w drugiej połowie starała się prowadzić grę, ale bełchatowianie bardzo dobrze i umiejętnie się bronili. W 77. minucie uśmiechnęło się do nich piłkarskie szczęście. Piłkę do własnej bramki skierował Oliver Podhorin i pierwsze od wielu tygodni zwycięstwo stało się faktem!

Resovia – GKS Bełchatów 1:3 (1:2)
Bramki: Radosław Adamski 6 – Mateusz Bartków 7, Dawid Flaszka 14, Oliver Podhorin 77-sam.

GKS: Niźnik – Sierczyński, Bartków ż, Zalepa, Szymorek ż – Laskowski (78′ Koziara), Pawlik ż, Gancarczyk ż, Flaszka (78′ Ryszka), Grzelak (64′ Żurek) – Sabala (64′ Mas)

W sobotę (8 maja) o 12:40 GKS Bełchatów podejmie w spotkaniu 29. kolejki I ligi Arkę Gdynia.