Zwycięstwo Lechii Tomaszów w Wikielcu

Lechia Tomaszów Mazowiecki wygrała  z LZS GKS Wikielec 1:0 (1:0) ostatnie w tym sezonie wyjazdowe spotkanie o punkty w grupie pierwszej III ligi. Tomaszowianie na jedną kolejkę przed końcem zajmują w tabeli 11 miejsce i są już pewni pozostania na tym szczeblu rozgrywkowym. Jest to ogromny sukces klubu mającego jeden z niższych budżetów w III lidze.

Mecz w Wikielcu dla obu drużyn miał ogromne znaczenie. Od pierwszych minut rozgorzała więc walka na całego. Już w 7. minucie wychodzącego na czystą pozycję Artura Amrozińskiego sfaulował zawodnik gospodarzy, ale sędzia pokazał mu tylko żółtą kartkę. W 31. minucie przyjezdni przeprowadzili skuteczna akcję i Łukasz Buczkowski strzelił gola na wagę zwycięstwa.

Od 62 minuty Lechia grała w osłabieniu po czerwonej kartce (druga żółta) dla Michała Drabika. W końcowych minutach meczu Wikielec przycisnął, ale goście skutecznie się bronili i zgarnęli bezcenne trzy punkty. Porażka sprawiła, że zespół gospodarzy znalazł się w grupie drużyn zagrożonych spadkiem do IV ligi.

GKS LZS Wikielec – Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:1 (0:1)
Bramka: Łukasz Buczkowski 31

Lechia: Awdziewicz – Jakubczyk, Cyran, Turowicz, Drabik – Kaproń (90+2′ Świątczak), Lewiński (83′ Warczyk), Szymczak, Amroziński – Buczkowski, Mroczek (89′ Żyznowski).