AKTUALNOŚCI
Jest ramowy terminarz ligowej jesieni

Piłkarski sezon 2021/2022 w województwie łódzkim rozpocznie się w pierwszy pełny weekend sierpnia. W rozgrywkach prowadzonych przez Łódzki Związek Piłki Nożnej walkę o ligowe punkty zainaugurują czwartoligowcy, a tydzień po nich do gry wrócą zespoły z klas okręgowych – poinformował ŁZPN za pośrednictwem swojej strony internetowej.

gadzety kibica keeza

 

Nowy sezon w IV lidze wystartuje 7 sierpnia, a pierwsza część rywalizacji zakończy się 20 listopada. W klasach okręgowych runda jesienna będzie rozgrywana od 14 sierpnia, do 13 listopada. Klasy A ruszą 21 sierpnia i będą grały do 13 listopada, a w klasach B jesienna batalia o punkty toczyć się będzie od 28 sierpnia, do 6 listopada.

W tegorocznej odsłonie nowego sezonu odbędzie się również pięć rund Pucharu Polski. Pierwszą zaplanowano na 18 sierpnia, a kolejne na: 25 sierpnia, 15 września, 29 września, 13 października i 11 listopada.

Wojewódzkie rozgrywki młodzieżowe A1 (junior), B (junior młodszy), C (trampkarz) i D (młodzik) będą grały od 25 sierpnia do 13 listopada.

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Torpeda
1 miesiąc temu

Do Omior

Sorry, myślałem że pytasz o przyszły sezon,
Co do obecnego sezonu, to spada 5 ostatnich drużyn + jedna dodatkowa z powodu spadku RKS-u Radomsko z III ligi. Czyli w sumie spada 6 ostatnich drużyn w tabeli.
(Czarni Rząśnia, Ceramika Opoczno, Jutrzenka Warta, Ner Poddębice, Jutrzenka Drzewce i Warta Działoszyn)

Torpeda
1 miesiąc temu

Do Omior

Na 18 drużyn pewnie standartowo spadać będą 3 ostatnie + ewentualne powiększenie tej liczby o spadające drużyny z naszego województwa z III ligi.