Ceramika pożegnała się z IV ligą

Ceramika Opoczno i Omega Kleszczów zakończyły już czwartoligowy sezon. Oba kluby rozegrały awansem mecz ostatniej kolejki IV ligi łódzkiej i od środy mają już wolne. Opoczyński zespół pożegnał się z IV ligą porażką. Drużyna trenera Jarosława Krzysztofika uległa Omedze 0:2 (0:2), a bramki dla gości zdobyli Krzysztof Kowalski i Bartłomiej Zieliński.

Opocznianie wyszli na ostatni mecz sezonu podbudowani wygraną w Nieborowie z Orłem i w 6. minucie powinni prowadzić. Pod bramką Pawła Wiśniewskiego zabrakło jednak zimnej krwi i precyzji. Omega odpowiedziała trafieniem Krzysztofa Kowalskiego z 10. minuty. Gospodarze powinni wyrównać w 33. minucie, ale znów Wiśniewski okazał się górą, broniąc strzał z pięciu metrów. Siedem minut później było już 2:0, a Dominika Gągorowskiego pokonał strzałem głową Bartłomiej Zieliński.

Po zmianie stron nie brakowało sytuacji z jednej, jak i drugiej strony. Dwoił się i troił Marcin Mirecki, ale bramka Omegi była jak zaczarowana. W końcówce goście przycisnęli, ale seryjnie marnowali doskonałe okazje. Ceramika w przyszłym sezonie zagra w klasie okręgowej, a zespół obejmie Marcin Koćmin. Celem będzie powrót na czwartoligowe boiska.

Ceramika Opoczno – Omega Kleszczów 0:2 (0:2)
Bramki: Krzysztof Kowalski 10, Bartłomiej Zieliński 40

Ceramika: Gągorowski – Białas ż, Panfil (46′ Biniek), Giełzak, Rak ż – Bednarczyk (46′ Świątek), Wijata ż, Korczyński ż, Łukasik – Mirecki, Meto (62′ Kaczmarek ż)

Omega: Wiśniewski – Kowalik, Michalak ż, Zieliński ż, Roczek (59′ Lipertowicz) – Pieniążek ż (84′ Kuliberda), Niedbała, Ociepa (79′ Smuga), Łudczak, Bąkowicz ż – Krzysztof Kowalski (67′ Stańczyk ż)