UKS SMS Łódź mistrzem Polski

Drużyna 17-latków UKS Łódź wywalczyła złoty medal mistrzostw Polski. W finale podopieczni trenera Mariusza Soleckiego zmierzyli się w Ząbkach z Lechem Poznań. Klub z ulicy Milionowej czekała na taki sukces od 2010 roku w tej kategorii wiekowej. To trzeci złoty medal UKS SMS wśród 17-latków, bo wcześniej triumfował w mistrzostwach Polski w 2005 roku.

Spotkanie było niezwykle zacięte, a po 90 minutach mieliśmy remis 1:1. Konieczna była więc dogrywka. Na jej początku Kacper Sommerfeld z Lecha nie wykorzystał rzutu karnego. Jego strzał obronił bramkarz UKS SMS. Natomiast w 97 minucie łodzianin Karol Łysiak strzelił gola na wagę mistrzostwa Polski.

UKS SMS Łódź – Lech Poznań 2:1 (1:1, 1:1) – po dogrywce
Bramki: Marcel Lachowicz 34, Karol Łysiak 97 – Hubert Szulc 11

UKS SMS: Chadała – Płocki (83′ Wódz), Letkiewicz, Posacki, Drapiński (102′ Doniecki) – Jędrasik, Pietrzak (119′ Szydlik), Zawierucha, Janicki (90′ Kołodenny) – Lachowicz (115′ Nowacki), Łysiak.