AKTUALNOŚCI
Pelikan Łowicz zostaje w III lidze

W sezonie 2021/2022 w III lidze (grupa I) będzie grało 19 drużyn. W sobotę zarząd PZPN podjął oficjalną decyzję o tym, że w przyszłym sezonie zagrają na trzecioligowym szczeblu zarówno GKS Wikielec jak i Pelikan Łowicz. Łowicki zespół, po tym jak GKS Wikielec zyskał dwa punkty (za zweryfikowany walkowerem mecz z Bronią Radom – na boisku 2:2), znalazł się na miejscu spadkowym.

promocja keeza

PZPN uznał jednak, że niezwykle krzywdzące byłoby dla Pelikana zdegradowanie go do IV ligi i wyjątkowo dopuści w przyszłym sezonie 19 drużyn do rywalizacji.

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Bogusław
1 rok temu

Jak zwykle koszty tego poniosą kluby. Dodatkowa drużyna to kilka tysięcy zł więcej na organizację dwumeczu (wyjazd i u siebie), które oczywiście nie były planowane. Za nieudolność wykonawczą przepisów nikt nie odpowie. Decyzja co do przedmiotowego meczu powinna być podjęta w tygodniu po rozegraniu tej kolejki i nie byłoby tematu. Klub

dada
1 rok temu

Kkk – to decyzja PZPN-u, nie ŁZPN-u. Sprawa wynikła tak naprawdę z nieprecyzyjnych przepisów – było ewidentne wykroczenie (zmiany przeprowadzone w złej liczbie „tur”), ale walkower za nie zdecydowanie wydaje się przesadą (nie przekroczono w końcu liczby zmian). A że nie była określona sankcja za takie wykroczenie, zrobiło się zamieszanie

Sambor
1 rok temu

To decyzja po odwołaniu, więc takie decyzje zapadają w PZPN-ie.
Bałagan robią same związki, podejmują decyzje, potem się z niej wycofują, następnie znów ją przywracają, ale wiadome jest też to że tak tworzą status i regulamin rozgrywek by nie był jednoznaczny, właśnie po to by dać sobie furtkę do takich decyzji.
Tak było, jest i niestety będzie.

Kkk
1 rok temu

Każdy spadek jest dla kogoś krzywdzący. Co to za machlojki teraz, miejsce spadkowe oznacza spadek. To niech nikt nie spada w takim razie. Jakby Łowicz nie był w łódzkiem to by spadł. Znowu sie łzpn ośmiesza.

Wart
1 rok temu

Znowu załatwiane pod stolikiem. Teraz każda drużyna którą spadła powinna walczyć o takie samo traktowanie.Sami robią bałagan.