Bezbłędny Widzew kolekcjonuje wygrane

Lepszego początku nowego sezonu w I lidze kibice Widzewa nie mogli sobie wymarzyć. Zespół trenera Janusza Niedźwiedzia wygrał trzeci mecz z rzędu, pokonując przed własną publicznością Chrobrego Głogów 2:0 (1:0). Widzewiacy mają na koncie dziewięć punktów i zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli ustępując bramkowym bilansem Miedzi Legnica.

Widzew od pierwszej minuty zaatakował bramkę Chrobrego i już w 9. minucie mógł prowadzić 1:0. Z ostrego kąta nie zmieścił jednak futbolówki w siatce Paweł Tomczyk. 120 sekund piłkarzy Widzewa wyręczył Mavroudis Bougaidis. Defensor gości niefortunnie interweniował i wpakował piłkę do własnej bramki.

Łodzianie mogli pójść za ciosem. Stworzyli pod bramką Chrobrego kilka sytuacji, ale to goście byli bliżej zdobycia wyrównującego gola. Z dużym szczęściem bronił Jakub Wrąbel. W 29. minucie nie popisał się przy uderzeniu z ostrego kąta Mateusza Bochnaka, ale wyręczyła go defensywa.

Po zmianie stron obie drużyny miały swoje szanse. Widzew mógł podwyższyć prowadzenie, ale i Chrobry spokojnie miał możliwości na to, aby doprowadzić do remisu. Wynik spotkania był, tak naprawdę, otwarty aż do trzeciej minuty doliczonego czasu gry. Wtedy to podanie od Dominika Kuna zamienił na bramkę Bartosz Guzdek i trzecia wygrana Widzewa stała się faktem.

Widzew Łódź – Chrobry Głogów 2:0 (1:0)
Bramki: Mavroudis Bougaidis 11-sam., Bartosz Guzdek 90

Widzew: Wrąbel – Stępiński, Dejewski, Nowak – Zieliński, Hanousek (71′ Letniowski), Kun, Danielak (64′ Tetteh), Michalski (87′ Tanżyna), Gołębiowski (64′ Becht) – Tomczyk (71′ Guzdek)