Widzew liderem pierwszoligowej tabeli

Na przynajmniej kilkanaście godzin Widzew Łódź został liderem zaplecza PKO Ekstraklasy. W piątkowym spotkaniu 8. kolejki I ligi zespół Janusza Niedźwiedzia pokonał przed własną publicznością GKS Katowice 3:1 (1:0). Bramki dla Widzewa zdobyli: Bartosz Guzdek, Juliusz Letniowski i Mateusz Michalski. GKS odpowiedział honorowym trafieniem w ostatniej minucie.

Pierwsza połowa była wyrównana, a obie drużyny stworzyły sobie podbramkowe sytuacje. W 22. minucie bliski pokonania Konrada Reszki był Bartosz Jaroszek. Widzew odpowiedział akcją, po której Bartosz Guzdek zgrał piłkę do Pawła Zielińskiego. Ten jednak tylko nastrzelił Damiana Pawlasa. Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa będzie bezbramkowa na strzał z dystansu zdecydował się Juliusz Letniowski. Tor lotu piłki przeciął Bartosz Guzdek i Widzew do przerwy wygrywał 1:0.

Po zmianie stron Widzew kontynuował natarcie. W 67. minucie było po meczu. Najpierw na 2:0 podwyższył Letniowski, a dzieła zniszczenia dokonał Mateusz Michalski. GKS stać było jedynie na honorowe trafienie Oskara Repki w 90. minucie.

Widzew Łódź – GKS Katowice 3:1 (1:0)
Bramki: Bartosz Guzdek 45, Juliusz Letniowski 57, Mateusz Michalski 67 – Oskar Repka 90

Widzew: Reszka – Stępiński (86′ Grudniewski), Nowak, Tanżyna, Zieliński – Hanousek, Letniowski (80′ Mucha), Danielak (84′ Dani Villa), Michalski (80′ Becht), Kun – Guzdek (80′ Montini)