Sokół bez punktów i z czerwoną kartką

Sokół Aleksandrów prowadzony przez trenera Damiana Gamusa przegrał czwarty mecz o punkty grupy pierwszej III ligi. W niedzielę uległ na wyjeździe rezerwom ekstraklasowej Jagiellonii Białystok 0:2 (0:2) i pozostał w tabeli w strefie spadkowej. Aleksandrowianie zgromadzili w dziewięciu meczach zaledwie siedem punktów, czyli tyle samo co ostatnie w rankingu Mamry Giżycko.

Gospodarze tego spotkania wyszli na prowadzenie już w 8. minucie po golu Martina Kośtala z rzutu karnego, podyktowanego za faul jednego z graczy przyjezdnych w polu karnym. W 23 minucie mogło być 1:1, ale Igor Kania trafił w poprzeczkę. Cztery minuty przed końcem pierwszej połowy Eryk Matus po raz drugi pokonał bramkarza Sokoła.

Po zmianie stron przyjezdni próbowali zmienić losy spotkania, ale obrona Jagi nie dała się oszukać. Mało tego, tuż przed końcem meczu Jakub Bartosiński z Sokoła upomniany został czerwoną (druga żółta) kartką. W najbliższą sobotę (25 września) Sokół zmierzy się na swoim boisku ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Coraz głośniej słychać, że w tym meczu zespół z Aleksandrowa może poprowadzić nowy trener.

Jagiellonia II Białystok – Sokół Aleksandrów 2:0 (2:0)
Bramki: Martin Kośtal 8 – karny, Eryk Matus 41

Sokół: Polit – Dubenkov (82′ Jończyk), Pękała, Zagórski (55′ Pałgan), Sobociński (65′ Tazbir) – Przybycień (46′ Góral), Król (46′ Wodziński, Woźniczak, Bartosiński – Kania, Lis.