Podział punktów w meczu na szczycie

Remisem 1:1 (1:1) zakończyło się szlagierowe spotkanie żeńskiej Ekstraligi kobiet. W pojedynku 6. kolejki w Łodzi TME UKS SMS podzielił się punktami z Czarnymi Sosnowiec. Dla obu drużyn to pierwsze w tym sezonie stracone punkty. Do tego spotkania łodzianki notowały serię pięciu wygranych, a obrończynie mistrzostwa Polski – czterech (jeden mecz zaległy).

Spotkanie rozpoczęło się dla łodzianek najlepiej jak mogło. Już w 2. minucie gospodynie objęły prowadzenie po trafieniu Gabrieli Grzybowskiej z rzutu karnego. Czarne odpowiedziały składną akcją z 21. minuty, po której do wyrównania doprowadziła była piłkarka UKS SMS, wychowanka Pelikana Łowicz Martyna Wiankowska. I jak się później okazało, mimo sytuacji z obu stron, było to ostatnie trafienie spotkania. Podział punktów wydaje być się wynikiem zasłużonym.

TME UKS SMS Łódź – Czarni Sosnowiec 1:1 (1:1)
Bramki: Gabriela Grzybowska 2-karny – Martyna Wiankowska 21