Cenne trzy punkty Lechii Tomaszów

Lechia Tomaszów Mazowiecki wygrała w niedzielne popołudnie wyjazdowe spotkanie 11. kolejki grupy pierwszej III ligi z Jagiellonią II Białystok 2:0 (1:0). Zwycięstwo sprawiło, że podopieczni trenera Dominika Bednarczyka maja już na koncie 19 punktów i zajmują w ligowym rankingu wysokie czwarte miejsce będąc najlepszym obecnie zespołem województwa łódzkiego w tej lidze.

Goście objęli prowadzenie w 33. minucie po golu Kamila Lewińskiego. Na początku drugiej połowy Jagiellonia II miała szansę na wyrównanie, ale Martin Kostal nie wykorzystał rzutu karnego posyłając piłkę nad poprzeczką. W 75 minucie czerwoną kartką ukarany został bramkarz gości Mateusz Awdziewicz. Z boiska zszedł Klim Mornekov, a między słupkami stanął asystent trenera Krzysztof Baran. Mimo osłabienia to Lechia zadała decydujący cios. Z rzutu karnego nie pomylił się Patryk Jakubczyk.

Jagiellonia II Białystok – Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:2 (0:1)
Bramki: Kamil Lewiński 33, Patryk Jakubczyk 79-karny

Lechia: Awdziewicz – Jakubczyk, Dunajski, Turewicz, Drabik – Kaproń (70′ Cieślik), Pecyna, Lewiński (70′ Amroziński), Szymczak – Morenkov (75′ Baran), Mroczek (90+3′ Biernat).