AKTUALNOŚCI
Specjalistki od futnetu rozpoczynają Mundial

Jak już informowaliśmy reprezentację Polski kobiet w futnet, czyli popularnej siatkonodze, tworzą wyłącznie zawodniczki z naszego regionu. Na mistrzostwa świata do Hiszpanii poleciały w tym tygodniu reprezentantki Zawiszy Rzgów, FutnetGo Pabianice i Blokers Łodź. Swoje starty rozpoczną w piątek, a mistrzostwa potrwają do niedzieli (8-10 października).

gadzety kibica keeza

 

W kadrze znalazły się Aleksandra Kurczewska i Agnieszka Jarczak (Zawisza Rzgów), Diana Maciaszczyk i Angelika Puchalska (KS Blokers Łódź) oraz Andżelika Błoch (FutnetGo Pabianice). Trenerem reprezentacji jest Michał Kłosiński, a delegację Polski uzupełniać będzie sędzia międzynarodowy Maciej Adamczyk.

– Przez ostatnie tygodnie trenujemy bardzo intensywnie – cztery razy w tygodniu po 2-3 godziny. W lipcu miałyśmy zgrupowanie w czeskim Vsetinie, którego punktem kulminacyjnym był sparing z silną drużyną TJ Utechov Brno. Wygrały dużo bardziej doświadczone zawodniczki Utechov, ale było to dla nas niezwykle cenne i pouczające doświadczenie. Każda z nas przez ostatni rok włożyła dużo wysiłku w to, aby podnieść swoje futnetowe umiejętności i z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie mistrzostw oraz możliwość sprawdzenia się na arenie międzynarodowej. Trudno przewidzieć, jaką lokatę jesteśmy w stanie osiągnąć, ale spróbujemy podnieść miejsce reprezentacji Polski w światowym rankingu – powiedziała Agnieszka Kurczewska, kapitan naszej reprezentacji.

Od ostatnich mistrzostw świata na Słowacji, na których reprezentacja Polski zajęła odpowiednio: 9. miejsce w grze pojedynczej, 8. miejsce w grze podwójnej i 7. miejsce w grze potrójnej, minęły dwa lata.Trzymamy kciuki za lepszy występ!

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments