AKTUALNOŚCI
Rosomak Łódź najlepszy w Europie

Rosomak Łódź wygrał największy w tym roku turniej walking futbolu – Almelo City Cup, traktowany w środowisku chodzonej piłki nożnej, jak rozgrywki piłkarskiej Ligi Mistrzów. Przez dwa dni, 32 drużyny z Holandii, Belgii, Niemiec, Francji, Anglii i Polski rywalizowały o puchary i medale w kategorii wiekowej 55 plus.

Komplet treningowy keeza

Żaden z naszych zawodników nie odnosił w przeszłości sukcesów na zielonej murawie. Nie jesteśmy byłymi reprezentantami Polski, nigdy nie graliśmy w Ekstraklasie. Za to teraz realizujemy nasze młodzieńcze marzenia i rywalizujemy z najlepszymi drużynami w Europie. To niesamowite, czego dokonaliśmy w Holandii. Wciąż nie możemy w to uwierzyć – mówi Marek Światłowski, założyciel drużyny i jeden z zawodników Rosomaka.

Zwycięstwo w Almelo City Cup, to największy sukces w prawie trzyletniej historii polskiego walking futbolu. Nasi rywale przyznawali, że grają w walking futbol znacznie dłużej niż my. Przyjechali w kilkunastoosobowych składach z trenerami, fizjoterapeutami i kibicami. My pojechaliśmy głównie po naukę i doświadczenie, a wróciliśmy z medalami i pucharem za pierwsze miejsce. To niesamowite – powiedział Jarosław Paradowski, prezes Stowarzyszenia Walking Futbol Polska.

Organizatorzy Almelo City Cup już ogłosili, że następna (szósta) edycja turnieju odbędzie się w dniach 29 czerwca-2 lipca 2022 roku.

Skład drużyny: Andrzej Głowacki (kapitan), Jacek Hummel, Jarosław Sobieraj, Wojciech Włodarczyk, Marek Światłowski, Jarosław Paradowski. Jednym z najlepszych strzelców turnieju został Wojciech Włodarczyk (7 goli).

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
2 miesięcy temu

Szacunek dla tych Panów, ktorym w tym wieku nadal sie chce grać w piłkę!!!