Pierwsza ligowa porażka MKP-Boruty

Orkan Buczek powstrzymał MKP-Borutę Zgierz. Podopieczni trenera Marcina Zimocha pokonali, po zaciętym spotkaniu, ekipę prowadzoną przez Radosława Koźlika 3:2 (2:1). Dla miejscowych była to szósta w tym sezonie wygrana w meczu o punkty. Buczkowianie mają  teraz na koncie 21 punktów i zajmują siódme miejsce, a zgierzanie są na pozycji czwartej z 22 oczkami.

Gospodarze rozpoczęli to spotkanie z wielkim rozmachem. Po 17 minutach prowadzili 2:0, a bramkarza gości pokonali Bartłomiej Madej oraz Norbert Dregier. Tuż przed końcem pierwszej połowy bramkę dla gości zdobył Ołeksij Najdyszak. Ten sam zawodnik doprowadził do remisu w 54. minucie. Decydujące słowo należało jednak do Orkana. Rezerwowy Kacper Wojtczyk dał wygraną swojej drużynie strzelając gola na wagę trzech punktów w 70. minucie.

Orkan Buczek – MKP-Boruta Zgierz 3:2 (2:1)
Bartłomiej Madej 15, Norbert Dregier 17, Kacper Wojtczyk 70 – Ołeksij Najdyszak 43, 54

Orkan: Pajkert – Matuszczyk (73′ Barański), Dolot, Kowalczyk, Górecki – Niciak, Pałyska (80′ Śpiewak), Jakub Dregier (60′ Wojtczyk), Norbert Dregier (80′ Jardel Cruz) – Potakowski, Madej (83′ Cukiernik).

MKP-Boruta: Niedomagała – Ślęzak, Bierżyński (77′ Retkowski), Pawlikowski, Andrysiak (77′ Siennicki) – Knera, Najdyszak, Madejski, Fudała (81′ Musialik) – Chmielewski (81′ Czapliński), Misiak.