Lechia Tomaszów rozjechała Traktorki

Nieprzewidywalnie gra w rundzie jesiennej III ligi (grupa I) Lechia Tomaszów. Zespół trenera Dominika Bednarczyka słabsze mecze przeplata z dobrymi, a nawet bardzo dobrymi. W 13. kolejce lechiści zagrali świetne spotkanie pokonując na wyjeździe Ursus Warszawa 5:0 (2:0). To siódma wygrana tomaszowian w tym sezonie.

Wynik spotkania otworzył w 44. minucie Patryk Jakubczyk skutecznie egzekwując jedenastkę. Chwilę później na 2:0 podwyższył Artur Amroziński i Lechia zeszła na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem. Nie zadowoliła się tym i po przerwie dołożyła jeszcze trzy trafienia. Dwa razy na listę strzelców wpisał się Krystian Mroczek, a wynik ustalił Klim Morenkov. Smaczku dodaje fakt, że trenerem Ursusa jest były szkoleniowiec Lechii Bogdan Jóźwiak. Dziś musiał przełknąć gorzką pigułkę w postaci wygranej swojego byłego klubu.

Ursus Warszawa – Lechia Tomaszów 0:5 (0:2)
Bramki: Patryk Jakubczyk 44-karny, Artur Amroziński 45, Krystian Mroczek 62, 66, Klim Morenkov 90

Lechia: Baran – Jakubczyk, Cyran, Dunajski (58′ Turewicz), Drabik – Lewiński (73′ Morenkov), Pecyna (73′ Zima), Szymczak, Cieślik (58′ Kaproń), Amroziński (81′ Biernat) – Mroczek