Tomasz Kolus rozpoczął, ale nie skończył

Pelikan Łowicz zremisował w niedzielę wyjazdowe spotkanie 17. kolejki grupy pierwszej III ligi z rezerwami ekstraklasowej Jagiellonii Białystok 1:1 (1:1). Był to już ósmy w tym sezonie remisowy mecz łowickiej drużyny, a piąty na boisku rywala. Pelikan ma na koncie 17 punktów i zajmuje 15 miejsce w tabeli, czyli pierwsze bezpieczne nad strefą spadkową.

Goście wyszli na prowadzenie w 6 minucie po golu Tomasza Kolusa z rzutu karnego. Tuż przed przerwą gospodarze doprowadzili do remisu. Bramkę, także z rzutu karnego, zdobył Krzysztof Toporkiewicz. W 84 minucie Tomasz Kolus mógł zapewnić swojej drużynie komplet punktów, ale rym razem nie wykorzystał jedenastki. Jego strzał obronił bramkarz Jagiellonii II.

Jagiellonia II Białystok – Pelikan Łowicz 1:1 (1:1)
Bramki: Krzysztof Toporkiewicz 45-karny – Tomasz Kolus 6-karny

Pelikan: Orzeł – Tkacz, Wawrzyński, Żółtowski, Łojszczyk – Woliński, Ziółkowski, Kuciński, Mycka – Kolus, Sluga (65′ Białousko).