Tuzin wygranych Omegi w rundzie jesiennej

W meczu dwóch bezkompromisowych drużyn w IV lidze łódzkiej nie było remisu. Omega Kleszczów wygrała swój dwunasty mecz i zakończyła rundę jesienną w pierwszej trójce. Zespół Jacka Berensztajna pokonał KS Paradyż 3:0 (2:0) mimo tego, że przez 50 minut grał w osłabieniu. W pierwszej połowie dwa razy żółtą kartkę obejrzał bowiem Adrian Ociepa.

Przed spotkaniem prezes LKS Omega Kleszczów Jan Gurazda podziękował za wieloletnią grę w barwach kleszczowskiego klubu Krzysztofowi Kowalskiemu i Robertowi Tomeszowi. Dla obu piłkarzy pojedynek z KS Paradyż był ostatnim meczem w karierze. Tomesz już pięć minut po rozpoczęciu spotkania wpisał się na listę strzelców, a w pierwszej połowie miał jeszcze kilka innych okazji. W jednej z akcji świetnie wyłożył piłkę Krzysztofowi Kowalskiemu, ale strzał napastnika Omegi wybił z linii bramkowej obrońca. Co nie udało się popularnemu Rooneyowi udało się Michałowi Lenarczykowi. Młody gracz wpisał się na listę strzelców w 36. minucie i do przerwy gospodarze prowadzili 2:0. Cztery minuty przed zejściem do szatni na przerwę rundę jesienną zakończył przymusowo Adrian Ociepa, który obejrzał drugą żółtą kartkę.

Mimo osłabienia Omega po zmianie stron miała nadal przewagę. W 55. minucie szpalerem pożegnali kończących karierę kolegów piłkarze Omegi. Kibice obejrzeli jedną bramkę, którą w 71. minucie strzelił Lenarczyk. Miał zresztą szansę nawet na hat-tricka, ale w końcówce minimalnie przestrzelił. Kleszczowianie odnieśli dwunaste zwycięstwo i w tabeli IV ligi łódzkiej tracą do lidera z Sieradza sześć punktów.

Omega Kleszczów – KS Paradyż 3:0 (2:0)
Bramki: Robert Tomesz 5, Michał Lenarczyk 36, 71

Omega: Wiśniewski (90′ Porzeżyński) – Mateusz Roczek, Niedbała, Michalak (86′ Załęski), Łudczak – Tomesz (56′ Bąkowicz), Ociepa ż, cz, Paweł Kowalski (73′ Kuliberda), Pieniążek (83′ Gal) – Krzysztof Kowalski (56′ Szewczyk), Lenarczyk

Paradyż: Stusio – Majsak, Majewski ż, Tyczyński, Bańczyk – Kos, Jagielski, Kuleta (63′ Ciach), Kowalczyk (81′ Jan Majewski), Sebastian Śliwka – Koćmin