ŁKS Łódź nie wykorzystał szansy

Wygrywając w Głogowie z Chrobrym ŁKS miał szansę zrównać się punktami z Podbeskidziem Bielsko-Biała i Koroną Kielce, a więc zespołami, które w tabeli I ligi zajmują odpowiednio trzecie i czwarte miejsce. Zaległy mecz z 12. kolejki zaplecza Ekstraklasy nie ułożył się jednak po myśli łodzian. ŁKS przegrał 0:1 (0:0) i pozostał na siódmym miejscu w tabeli.

To szósta porażka drużyny Kibu Vicuny w tym sezonie. ŁKS nie zachwycił, posiadał w pierwszej połowie nieznaczną przewagę, ale nie potrafił jej zamienić na bramkę. To co nie udało się łodzianom, udało się Chrobremu. W 59. minucie Dominik Piła pokonał Marka Kozioła i jak się później okazało był to gol na wagę trzech punktów.

W sobotę (4 grudnia) o 15:00 ŁKS zagra ostatni w tym roku mecz o ligowe punkty z Puszczą Niepołomice, a później będzie mógł skupić się na przygotowaniach do rundy wiosennej. Nieoficjalnie mówi się o dużych rotacjach w składzie, do których ma dojść w zimowej przerwie.

Chrobry Głogów – ŁKS Łódź 1:0 (0:0)
Bramka: Dominik Piła 59

ŁKS: Kozioł – Bąkowicz ż (46′ Klimczak), Lorenc ż, Koprowski, Szeliga – Pirulo, Dominguez, Rozwandowicz (46′ Tosik), Ricardinho (67′ Corral), Moreno – Radaszkiewicz (82′ Jurić)