Porażka Widzewa w pierwszym sparingu

W pierwszym zimowym sparingu wicelider I ligi Widzew Łódź przegrał z Siarką Tarnobrzeg, która zajmuje drugie miejsce w tabeli grupy czwartej III ligi 1:3 (1:1). Trenerem zwycięskiej drużyny jest Sławomir Majak, niegdyś znakomity piłkarz Widzewa. Pierwotnie podopieczni trenera Janusza Niedźwiedzia mieli jeszcze grać z drugoligową Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

W ekipie beniaminka II ligi zanotowano przypadki koronawirusa i spotkanie odwołano. Zarówno z Siarką, jak i Pogonią łodzianie mieli grać po 45 minut.

Tuż przed końcem pierwszej połowy starcia z Siarką Marcin Stefanik nie wykorzystał rzutu karnego, strzelając obok widzewskiej bramki. Minutę później czerwoną kartką (druga żółta) upomniany został widzewiak Marek Hanousek. Sławomir Majak poprosił jednak sędziego aby do końca sparingu obie drużyny grały w komplecie. Chwilę później Siarka objęła prowadzenie po strzale Ołeksandra Jacenki, ale wyrównał Karol Danielak. Po zmianie stron to trzecioligowiec był stroną przeważającą i zasłużenie wygrał 3:1.

Kolejny sprawdzian czeka widzewiaków w najbliższą sobotę (22 stycznia) z Chojniczanką Chojnice.

Widzew Łódź – Siarka Tarnobrzeg 1:3 (1:1)
Bramki: Karol Danielak 44 – Ołeksandr Jacenko 42, Ivan Agudo 59, 81 – karny

Widzew. I połowa: Reszka – Stępiński, Tanżyna, Hanousek – Zieliński, Kun, Dani Villa, Kita, Daniela, Gołębiowski – Guzdek. II połowa: Wrąbel (84′ Ludwikowski) – Zawadzki (75′ Malec), Nowak, Dębiński – Owczarek, Chwałowski, Letniowski, Machałek, Karasek, Michalski (77′ Zawadzki) – Mattia Montini.