AKTUALNOŚCI
Rekordowa konferencja w Atlas Arenie

Ponad 700 osób wzięło udział w konferencji szkoleniowej trenerów piłki nożnej, która w niedzielę odbyła się w łódzkiej Atlas Arenie. Dzień wcześniej w tym samym obiekcie przeprowadzono szkolenie dla trenerów futsalu. Oba eventy cieszyły się rekordowym zainteresowaniem szkoleniowców. Przekroczyło ono najśmielsze oczekiwania organizatorów.

promocja keeza

Futsalowa konferencja zbiegła się z końcowym okresem zgrupowania reprezentacji Polski, która przy al. Bandurskiego szlifowała formę przed rozpoczęciem mistrzostw Europy. Przygotowanie drużyny do Euro było jednym z tematów. Omówił go selekcjoner Błażej Korczyński, który w części praktycznej poprowadził też pokazowy trening ze swoimi podopiecznymi.

Dzień później odbyło się szkolenie dla trenerów piłki 11-osobowej. Pierwotnie zajęcia miały się odbyć 5 grudnia i na ten termin było zapisanych ponad 400 osób. Ostatecznie konferencja została przełożona na 16 stycznia, a wzięło w niej udział przeszło 700 trenerów piłki nożnej z naszego województwa i nie tylko.

W panelu wymiany myśli szkoleniowej uczestnicy mieli okazję wysłuchać referatów dotyczących: ekonomii czasu w budowaniu zespołu (trener Janusz Niedźwiedź), wprowadzania zawodników młodzieżowych do piłki seniorskiej (trener Marcin Brosz) i profilaktyki urazów dzieci i młodzieży (doktor Mateusz Styk). Panel Łączy nas szkolenie poświęcono natomiast przygotowaniu motorycznemu na poziomie piłki amatorskiej (trener Remigiusz Rzepka) i korzyściom wynikającym z pressingu, proaktywnej gry obronnej (dyrektor sportowy PZPN Marcin Dorna).

Organizatorem obu konferencji był Łódzki Związek Piłki Nożnej.

Źródło: ŁZPN

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Alan
4 miesięcy temu

Szkoda moich 40 zł i czasu, sory ale chyba Ci wykładowcy nie zdają sobie sprawy w jakich warunkach my pracujemy.