Omega po raz drugi lepsza od RKS

Omega Kleszczów ma w tym sezonie patent na RKS Radomsko. Jesienią wygrała w Radomsku 2:1, a w rewanżu również okazała się lepsza i chyba definitywnie pozbawiła szans drużynę trenera Pawła Ściebury na awans do III ligi. Kibice obejrzeli bardzo widowiskowe zawody, a na koniec z trzech punktów cieszyli się gospodarze.

RKS zaczął mecz od kilku groźnych sytuacji, ale Paweł Wiśniewski nie dał się zaskoczyć. Raz w sukurs doświadczonemu bramkarzowi Omegi przyszła poprzeczka. Gospodarze odpowiedzieli trafieniem Patryka Łukasika, który wykorzystał dośrodkowanie w pole karne. Dziesięć minut później Paweł Kowalski zagrał piłkę ręką w polu karnym i Konrad Gawroński podyktował jedenastkę. Bartosz Machaj pewnym strzałem pokonał Wiśniewskiego i do przerwy mieliśmy 1:1.

Duży wpływ na końcowy wynik miała 61. minuta. Krystian Kolasa obejrzał drugą żółtą kartkę i w efekcie musiał opuścić boisko. Omega wykorzystała liczebną przewagę, a decydujące trafienie zadał gościom Kacper Sionkowski. W końcówce RKS przycisnął, a na boisku pojawił się nawet nowy nabytek z Kolumbii – Jean Carlos Landazury. Wiśniewski nie dał się już pokonać i trzy punkty zostały w Kleszczowie.

Omega Kleszczów – RKS Radomsko 2:1 (1:1)
Bramki: Patryk Łukasik 24, Kacper Sionkowski 71 – Bartosz Machaj 35-karny

Omega: Wiśniewski – Roczek (90′ Gal), Jakubiec, Niedbała, Załęski (65′ Łudczak) – Bąkowicz, Paweł Kowalski (65′ Jaszczak), Łukasik, Pieniążek – Sionkowski ż (86′ Ociepa), Szewczyk

RKS: Niźnik – Załucki, Sitkowski, Bednarski (80′ Jean Carlos Landazury), Odolak – Miśkowiec ż, Górniak (69′ Zawierucha), Gieraga, Machaj, Kolasa ż, cz – Domaniecki