Lider tabeli gra do końca i zwycięża

Blisko sensacji w Głownie. Broniąca się przed spadkiem z IV ligi Stal długo remisowała z liderem tabeli Wartą Sieradz 1:1, ale w doliczonym czasie gry straciła gola i podopieczni trenera Marcina Węglewskiego wygrali mecz 26. kolejki 2:1. Przypomnijmy, że niedawno w podobnych okolicznościach sieradzanie zwyciężyli na swoim boisku Andrespolię Wiśniowa Góra także 2:1.

To było zacięte spotkanie z przewagą Warty, która grała jednak bardzo nieskutecznie. Miejscowi wyszli na prowadzenie w 30. minucie po pięknym golu strzelonym głową przez Eryka Lebiodę.

W 52 minucie do remisu doprowadził Mikołaj Bociek. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się sensacyjnym remisem sieradzanie strzelili gola. Jakub Piela uderzył zza pola karnego, piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

Stal Głowno – Warta Sieradz 1:2 (1:0)
Bramki: Eryk Lebioda 30 – Mikołaj Bociek 52, Jakub Piela 90

Stal: Kocemba – Jastrzębski, Szymczak, Pałgan (72′ Ogórek), Lebioda (80′ Aleksy Waśkiewicz) – Lenart (87′ Rogalski), Ignatowski, Bursiak (86′ Antoni Waśkiewicz) – Florczak, Tuliński.

Warta: Miazek – Bociek, Stolarczyk (68′ Chojecki), Białousko, Filipiak – Głowacki, Pluta (46′ Radzio), Kępczyński, Piela – Płaneta, Lewandowski.