ŁKS wygrał i zachował szansę na baraże

Piłkarze ŁKS Łódź w końcu wygrali mecz o pierwszoligowe punkty. W niedzielne popołudnie podopieczni trenera Marcina Pogorzały, po czterech z rzędu meczach bez wygranej i bez gola, zdobyli dwie bramki w Polkowicach, gdzie pokonali miejscowego Górnika 2:0 (1:0) i zachowali cień szansy na udział w barażach o PKO Ekstraklasę. Łodzianie mają na koncie 45 punktów.

Mecz w Polkowicach był słaby. Kibice obejrzeli niewiele ciekawych akcji. W 14. minucie sędzia skorzystał z systemu VAR i podyktował rzut karny dla łodzian, za faul w polu karnym Górnika na Macieju Radaszkiewiczu. Do piłki podszedł Pirulo i pewnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy.

W 77 minucie Pirulo ustalił wynik spotkania strzałem zza linii pola karnego. Piłka otarła się jeszcze o słupek i wpadła do siatki. Gospodarze praktycznie nie zagrozili bramce Marka Kozioła. Porażka sprawiła, że spadli do II ligi. ŁKS ma natomiast szansę na baraże. Nie wszystko jednak zależy od łódzkiego zespołu.

W najbliższą niedzielę o 18:00 łodzianie zagrają na swoim stadionie z Odrą Opole (18:00), a sezon kończą 22 maja o 12:40 starciem w Katowicach z GKS.

Górnik Polkowice – ŁKS Łódź 0:2 (0:1)
Bramki: Pirulo 14 – karny, 77

ŁKS: Kozioł – Bąkowicz, Dąbrowski, Koprowski, Klimczak (69′ Marciniak) – Wolski (78′ Moreno), Tosik (84′ Kuźma), Pirulo, Trąbka, Janczukowicz (69′ Szeliga) – Radaszkiewicz (69′ Corral).