Rezerwy ŁKS ograły lidera z Legionowa

Sporą niespodziankę sprawił ŁKS II Łódź w spotkaniu 32. kolejki III ligi (grupa I). Zespół trenera Marcina Matysiaka pokonał lidera tabeli Legionovię Legionowo 4:2, prowadząc po pierwszej połowie aż 4:1. ŁKS II zgromadził 42 punkty i znacząco oddalił się od strefy spadkowej. Łodzianie w kolejnym pojedynku zmierzą się w Szczuczynie z miejscową Wissą.

Faworytem tego pojedynku wydawała być się walcząca o II ligę Legionovia. ŁKS rozpoczął jednak najlepiej jak mógł i w 7. minucie objął prowadzenie po tym jak Błażej Radwanek pokonał Jana Krzywańskiego. Legionovia rzuciła się do odrabiania strat i w 30. minucie Konrad Zaklika pokonał uderzeniem z dystansu Michała Kołbę. Ostatni kwadrans pierwszej połowy przyniósł jednak prawdziwy koncert ze strony ŁKS II. Łodzianie zadali liderowi trzy ciosy, po których prowadzili do przerwy 4:1.

W drugiej połowie Legionovia była stroną dominującą, ale obrona ŁKS II, na czele z Michałem Kołbą, spisywała się rewelacyjnie. Dała się zaskoczyć tylko raz – w 58. minucie kiedy drugiego gola dla Legionovii strzelił Artur Balicki. To jednak wszystko na co stać było tego dnia piłkarzy z Legionowa.

ŁKS II Łódź – Legionovia Legionowo 4:2 (4:1)
Bramki: Błażej Radwanek 7, Piotr Bujak 36-sam, Jakub Romanowicz 37, Aleksander Ślęzak 43-karny – Konrad Zaklika 30, Artur Balicki 58

ŁKS II: Kołba – Wszołek (46′ Zając), Ślęzak, Lorenc, Radziński – Romanowicz (73′ Jastrzembski), Gryszkiewicz (49′ Piotrowski), Kościuk, Sójka (73′ Czypicki), Kelechukwu (62′ Lipień) – Radwanek